Microtech Socom Elite Automatic Folding Knife Bazooka Camo Cerakote 4" M390 Drop Point 160A-1BOCS-Z4
Microtech Knives
SKU: MCT160A-1BOCS-Z4
Out Of Stock
Notify me when available
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
MCT160A-1BOCS-Z4
Weight:
11.00 Ounces
Shipping:
Calculated at Checkout
Blade Steel:
M390
Blade Length:
4" - 5"
availability:
out of stock
  • Overall: 9"
  • Blade: 4" M390, Clip Point, Bazooka Camo
  • Handle: 5" Bazooka Camo Cerakote Aluminum
  • Opener: Push Button Automatic
  • Clip: Tip Down Carry
  • Weight: 5 oz
  • Made in the USA
  • Model: 160A-1BOCS-Z4
No matter which one-of-a-kind blade you choose, be it manual or automatic, rest assured that you are investing in the finest tool on the market. Model: 160A-10.
Elevate your collection with the Microtech Socom Elite Auto and experience the pinnacle of tactical performance. Choose excellence, choose the Socom Elite Auto – a reliable and versatile companion for any adventure. Model: 160A-10.